Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie balustrady PCV są nieodł��cznym elementem wszelkiej nieruchomości.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. Aby można się było dostać na obszar własnej posesji potrzebna jest bramka wejściowa jak również brama.
Nie ulega wątpliwości ze bramy i furtki ogrodzeniowe powinny być masywnie zrobione ponieważ narażone są na o wiele większe obciążenie aniżeli pozostała cześć ogrodzenia PVC na ogrodzenie i furtę ze sztachetek. Wskutek tego jakie winny być furty a także bramy ogrodzeniowe? Każda furta winna być na tyle szeroka by pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta winna również gwarantować przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe zwykle są zamontowane ponad murkiem bramka powinna znajdować się nieco wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe ażeby sztachetki z plastiku na ogrodzenie i bramę sztachetowa było równej wielkości.

Przy doborze plotki plastikowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza doborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna względnie rozwierana. Ażeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się uwzględnić fakt iż ogrodzenie z plastyku przy bramie powinno być tak długie żeby cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, choć przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama i furta ma być wykonana. Te dwa ogrodzenia nie powinny różnić się ani konturem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ploty z Winylu na ogrodzenie i bramę sztachetowa wyglądało jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które wolno wykorzystać do wypełnienia bramy czy tez furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar